Polícia zadržala viacnásobných lupičov, dvom mužom z okolia Trenčína hrozí väzenie na 3 až 10 rokov


Foto: Polícia zadržala viacnásobných lupičov, dvom mužom z okolia Trenčína hrozí väzenie na 3 až 10 rokov
Galéria: 4 fotky
Foto: KR PZ Trenčín

Polícia v Trenčíne vzniesla obvinenie voči 33-ročnému Štefanovi z okresu Myjava a 39-ročnému Jaroslavovi z okresu Trenčín. Spoločne vykonali viacero vlámaní v Trenčianskom okrese. 

V auguste 2017 sa vlámali do potravín na Javorovej ulici v Trenčíne. Z predajne ukradli rôzny tovar a peniaze. Majiteľovi bola spôsobená škoda vo výške cca 1 770 eur. V dňoch 9. augusta a 25. augusta opakovane ukradli z predajne v areáli motorestu potraviny, peniaze, cigarety, krovinorez a iné veci v celkovej hodnote cca 2 160 eur. 

[photo]315[photo]

Začiatkom septembra 2017 sa vlámali do pohostinstva v obci Kostolná Záriečie. Tu ukradli peniaze, cigarety a cukrovinky, pričom spôsobili škodu cca 1 745 eur. 


V septembri sa tiež vlámali do ďalšieho pohostinstva v Trenčíne, kde ukradli peniaze z výherných automatov. Spôsobili škodu 954 eur. 

Ďalej sa v decembri vlámali do garáže na ulici Pred poľom v Trenčíne. Ukradli brúsky, vŕtačku, kompresor a ďalšie veci v hodnote 266 eur. 

Naposledy kradli 1. januára 2018 v ranných hodinách. Opäť sa vlámali do potravín na Javorovej ulici v Trenčíne. Ukradli peniaze, cigarety, sladkosti a alkohol, čím spôsobili škodu 430 eur. Veci odniesli v taškách na neďaleké multifunkčné ihrisko, kde polícia zadržala 33-ročného Štefana. 

V prípade dokázania viny hrozí mužom za viacnásobné vlámania a krádeže trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trenčín