Nové nálepky na autobusoch majú chodcom pripomenúť nebezpečenstvo prechodu cez cestu spoza autobusu


Foto: Nové nálepky na autobusoch majú chodcom pripomenúť nebezpečenstvo prechodu cez cestu spoza autobusu Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Trenčiansky samosprávny kraj a dopravca SAD Trenčín, a.s. a SAD Prievidza, a.s. sa každoročne snažia skvalitniť služby cestujúcim. 
Cestovanie novými autobusmi po kraji je teraz ekologickejšie i bezpečnejšie. Nové nízkopodlažné autobusy uľahčujú presun napríklad starším ľuďom alebo mamičkám s deťmi. Navyše sú vybavené aj bezpečnostnými pásmi,“ povedal predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška.

Podľa vedúceho Odboru dopravy Úradu TSK, Jaroslava Pleva, vzniká najviac dopravných nehôd s účasťou chodca práve neuváženým vybehnutím ľudí na cestu spoza stojaceho autobusu, TSK sa podobné situácie rozhodol eliminovať aj prostredníctvom varovných nálepiek na autobusoch.

Verejnosť si tak môže na modrých autobusoch všimnúť úplne nové nálepky, ktoré majú za úlohu odradiť chodcov od nebezpečného vstupu na vozovku spoza autobusu. 


„Trenčiansky samosprávny kraj je presvedčený, že keď budú cestujúci postupovať podľa pokynov uvedených na piktogramoch, vždy prejdú bezpečne cez cestu a to je účelom uvedených opatrení,“ dodal Pleva.

Cieľom využitia týchto nálepiek je predovšetkým upozorniť cestujúcich, ktorí chcú prejsť cez cestu poza autobus, aby si to ešte rozmysleli a dbali na svoju bezpečnosť. Priestor zastávky je rozumnejšie opúšťať až po tom, ako autobus odíde. Nálepky sú strategicky umiestnené nielen na dverách autobusov, aby ich cestujúci brali na vedomie už pri vystupovaní, ale aj na zadnej časti autobusu, kde chodcom znova pripomenie obozretnosť pri prechádzaní cez cestu.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj