Symbolické zasadenie stromčeka: 45 rodín vytvorilo zelenšiu Dubnicu


Foto: Symbolické zasadenie stromčeka: 45 rodín vytvorilo zelenšiu Dubnicu Foto: archív mesto Dubnica nad Váhom

V októbri tohto roku sa na mestskom úrade Dubnice nad Váhom uskutočnila osobitná udalosť, keď oficiálne privítali najmenších obyvateľov mesta. Ako súčasť osláv, samospráva ponúkla rodičom detí jedinečnú možnosť vybrať si pamätný dar. Medzi ponúkanými darčekmi bola ilustrovaná kniha Rozprávky od dubnického výtvarníka Jozefa Vydrnáka alebo sadenička stromu.

Väčšina rodín si zvolila symbolické zasadenie stromčeka. Táto iniciatíva nielenže napomáha k zelenšiemu mestu, ale zároveň symbolizuje nový začiatok a rast. Novopečení rodičia si vyberajú rôzne druhy stromov a následne ich sami vysádzajú a umiestňujú tabuľku s menom nového prírastku.

V priebehu novembra tohto roku rodičia detí narodených v období od septembra 2023 do februára 2024 sadili svoje stromčeky na desiatich lokalitách v centre mesta a v mestskej časti Prejta. Týmto spôsobom prispeli k zelenej transformácii nielen svojich domovov, ale aj verejných priestorov.

Ako samospráva uviedla, je pre nich potešením vidieť, ako rodiny aktívne prispievajú k ekologickej iniciatíve a zároveň si zakladajú na tradičných hodnotách spojených s prírodou. Zasadenie stromčeka symbolizuje nielen narodenie dieťatka, ale aj jeho budúci rast a prínos pre spoločenstvo.

V marci 2024 budú ďalšie rodiny pozvané na vítanie občiankov, kde sa opäť očakáva radostná udalosť spojená so symbolickým zasadením stromčeka. Dubnica nad Váhom tak pokračuje v podporovaní udržateľných a ekologických iniciatív, vytvárajúc príjemné a zelené prostredie pre budúce generácie.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu