V Handlovej testovali bezemisný autobus. Poradiť si musel s členitým terénom aj čerstvo napadnutým snehom


Foto: V Handlovej testovali bezemisný autobus. Poradiť si musel s členitým terénom aj čerstvo napadnutým snehom
Galéria: 3 fotky
Foto: archív mesto Handlová

Skúšobnú jazdu ulicami Handlovej pod drobnohľadom poslancov mestského zastupiteľstva ako aj zamestnancov mesta absolvoval bezemisný autobus. „Autobus, ktorý je o niečo kratší ako sú bežné autobusy mestskej hromadnej dopravy nemal problémy ani s členitým terénom v našej mestskej časti a s práve napadnutým snehom,“ upresnila samospráva na svojich stránkach s tým, že mesto Handlová má aktuálne záujem pokračovať v prevádzkovaní mestskej hromadnej dopravy a preto z hľadiska jej udržateľnosti bude nutné zabezpečiť autobusy spĺňajúce prísne kritéria.

„Mesto sa preto pripravuje na podanie žiadosti z výzvy na podporu v oblasti verejnej osobnej dopravy, kde sú oprávnenými výdavkami nákup autobusov s alternatívnym pohonom, vybudovanie nabíjacích staníc a zavedenie napríklad dopravných systémov do autobusov bez spolufinancovania z rozpočtu mesta,“ priblížilo mesto.

Ako Handlovská samospráva zdôraznila, cieľom skúšobnej jazdy bolo preveriť jazdné schopnosti autobusu, ktorý spĺňa všetky parametre moderného cestovania a taktiež oboznámenie sa so zákonnými podmienkami, ktoré musia už o pár rokov spĺňať autobusy hromadnej dopravy.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu