V Trenčíne otvorili nové bezplatné parkovisko. Kde mesto plánuje vybudovať ďalšie?


Foto: V Trenčíne otvorili nové bezplatné parkovisko. Kde mesto plánuje vybudovať ďalšie? Foto: parkovanietrencin.sk

Mesto Trenčín v pondelok 27. novembra informovalo, že parkovisko pri zlatovskej železničnej stanici je oficiálne otvorené. Bezplatne tam môže parkovať takmer 60 vozidiel. Súčasťou parkoviska je aj prístrešok pre bicykle so stojanmi.

Parkovisko vybudovalo mesto Trenčín na voľnej ploche medzi ulicami Bratislavská a skladom pri železničnej stanici Zlatovce. Šlo o investíciu vo výške takmer 200-tisíc eur.

Na parkovisku sú dve parkovacie stojiská pre osoby so zdravotným postihnutím, miesta s pozdĺžnym aj so šikmým radením. Povrch parkoviska je z betónovej zámkovej dlažby. Vjazd a výjazd na parkovisko, ako i celý dopravný pohyb po ploche parkoviska je jednosmerný,“ priblížilo mesto.

Vjazd na parkovisko je od budovy železničnej stanice Zlatovce, výjazd z parkoviska je v mieste medzi prevádzkou Autosklo a čerpacou stanicou na Bratislavskej ulici, kde je pruh na odbočenie vľavo.

Záchytné parkoviská v Trenčíne

V Trenčíne sa nachádza hneď niekoľko záchytných parkovísk, a to priamo v centre, pri krytej mestskej plavárni, približne pre 240 vozidiel, na sídlisku Juh, na Východnej ulici, kde sa dá pohodlne a bez úhrady zaparkovať na približne 250 miestach. Vozidlá na nich parkujú bezplatne.

Po novootvorenom parkovisku pri zlatovskej stanici plánujeme ďalšie záchytné parkoviská Pred Poľom, medzi okružnou križovatkou a podjazdom na Sihoť a v Biskupiciach,“ prezradilo mesto na webe.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu