FOTO: Trenčín bude hostiť obľúbený festival HoryZonty. Divákom ukáže to pravé dobrodružstvo


FOTO: Trenčín bude hostiť obľúbený festival HoryZonty. Divákom ukáže to pravé dobrodružstvo
Galéria: 5 fotiek
Foto: tsk.sk

Do Posádkového klubu v Trenčíne už čoskoro zavíta obľúbené podujatie HoryZonty, ktoré aj v tomto roku prinesie množstvo zaujímavých filmov. Oficiálne začína vo štvrtok 9. novembra a potrvá do soboty 11. novembra, kedy prebehne slávnostné ukončenie.

Súčasťou festivalu je aj súťaž filmov s dobrodružnou tematikou od zahraničných autorov. Celkovo sa predstaví takmer tridsiatka snímok s tematikou cestovania a outdoorových športov. Do programu sú zaradené filmy zo štrnástich krajín, osem z nich uvedú dokonca v slovenskej premiére.

Filmy prenesú divákov do horolezeckého prostredia, náročných podmienok Antarktídy, ale aj do hôr prostredníctvom paraglidingu či na lyžiach. Slovenské filmy budú mať zastúpenie v podobe snímky Pavla Barabáša Veľký kaňon,“ priblížila Trenčianska župa na svojom webe.

Návštevníci festivalu môžu očakávať aj Gustáva Stibrányiho, ktorý za 248 dní absolvoval 26-tisíc kilometrov dlhú cyklotúru naprieč Severnou a Južnou Amerikou. Sprievodnými podujatiami v priestoroch Posádkového klubu budú viaceré výstavy a v centre mesta vás čakajú aj outdoorové aktivity.

Vstupenky na 18. ročník festivalu si môžete zakúpiť buď online, v Kultúrno-informačnom centre Trenčín alebo priamo pred predstavením v Posádkovom klube. V predpredaji sú vstupenky na jednotlivé bloky, ako aj celofestivalová permanentka.

Foto: tsk.sk


Miesto: Posádkový klub
Dátum: 09.11.2023 - 19:00    11.11.2023 - 19:00
Prečítajte si viac: