V Prievidzi sa zrodil unikátny projekt, interaktívna hra vám predstaví zaujímavosti mesta


Foto: V Prievidzi sa zrodil unikátny projekt, interaktívna hra vám predstaví zaujímavosti mesta Foto: prievidza.sk

Mesto Prievidza predstavilo unikátny projekt, ktorý spája vtipný príbeh s technológiou rozšírenej reality a historických zaujímavostí mesta Prievidza. Hra Krotitelia strašidiel vznikla v spolupráci s vývojovým štúdiom IT Dream v rámci projektu Mysterio.

Chceli sme pripraviť zaujímavý projekt, ako pútavou interaktívnou formou priblížiť i mladším ročníkom históriu a pamätihodnosti mesta Prievidza,“ popísala zámer hry vedúca kancelárie primátorky Diana Dušeková.

Všetko sa začína pri Piaristickom Kostol Najsvätejšej Trojice, pokračuje sa ku kostolu sv. Bartolomeja a slnečným hodinám a v ústrety ďalším úlohám. Hráč musí na každom mieste pozorne počúvať a pomôcť Viktorovi vyriešiť hádanky.

Hru je možné hrať na novších modeloch smartfónov, stačí si stiahnuť aplikáciu Mysterio, vybrať projekt v najbližšom okolí a pustiť sa do hry. Veríme, že bude pre hráčov nielen poučná ale hlavne zábavná,“ uviedol autor hry Peter Morong na webstránke mesta.

Samotný príbeh je fiktívny, ale prevedie hráča centrom mesta, ukáže mu reálne miesta a odkryje mnohé zaujímavosti z histórie. Hru je možné hrať na novších modeloch smartfónov s operačným systémom Android alebo iOS. Aplikáciu pre Android si môžete stiahnuť po kliknutí SEM.


Prečítajte si viac: