Váš sprievodca pre výber teplých a nepremokavých topánok na zimu


Foto: Váš sprievodca pre výber teplých a nepremokavých topánok na zimu

Väčšina ľudí sa nad svojimi zimnými topánkami nezamýšľa až do momentu, keď musia vojsť do chladného počasia či do snehovej kalamity. Mať po ruke kvalitné zimné čižmy je v tomto prípade skutočná výhra. Ľahko vďaka nim predídete nepríjemným premoknutým ponožkám či omrznutým prstom na nohách. Ako si ale vybrať ideálne čižmy do zimy?

Zimné čižmy musia spĺňať určité kritériá

Na trhu nájdete nepreberné množstvo rôznych dámskych čižiem a topánok na zimu, preto môže byť celkom náročné vybrať si také, ktoré vám perfektne sadnú. Pri nepremyslenom výbere sa totiž ľahko môže stať, že čižmy, ktoré vás zaujali na pohľad, vás v teréne poriadne sklamú. V prvom rade sa zamerajte na materiál a jeho vlastnosti. Zimné čižmy by mali byť, samozrejme, vodoodolné, v opačnom prípade vám narobia viac starostí ako úžitku. Takisto by mali dobre držať teplo a izolovať chlad z vonkajšieho prostredia. Takže materiály ako koža či vodotesné textílie sú pri čižmách nevyhnutné.

Okrem toho by zimné čižmy mali zohľadňovať pohodlie a ergonómiu chodidla, aby ste sa v nich počas celej doby nosenia cítili príjemne a pohodlne. Určite by sa vám nemalo stať, že sa spotíte už pri nazúvaní, respektíve vyzúvaní čižiem. Zimné topánky sa majú nazúvať ľahko a bez toho, aby ste museli príliš ťahať či tlačiť. Také čižmy radšej odložte bokom a vyberte si iné. No a v neposlednom rade by zimné čižmy mali byť pomerne ľahké, aby nedochádzalo k nadmernému zaťažovaniu vašich nôh.

Ako postupovať pri výbere zimných topánok?

Z textu vyššie už viete, aké kritériá by mali spĺňať dokonalé zimné čižmy. Celkovo však platí, že tento typ obuvi by mal byť nielen funkčný, ale tiež štýlový. Veď v čižmách strávime väčšinu zimy, tak prečo si nevybrať také, ktoré perfektne zapasujú do vášho šatníka a k vašim outfitom? Ešte pred tým, ako sa pustíte do samotného výberu čižiem v kamennom obchode či v e-shope, choďte nakuknúť do vášho šatníka. Aké farby v ňom prevládajú? Aké materiály nosíte najčastejšie? Ste fanúšičkou ležérneho štýlu alebo skôr elegantného? Až keď poznáte odpovede na tieto otázky, môžete sa pustiť do samotného výberu.

Pokiaľ čižmy plánujete nosiť denne a najmä v exteriéri, hľadajte také, ktoré majú hrubú podrážku, ideálne protišmykovú. Na zasnežených či zamrznutých chodníkoch sa budete cítiť oveľa istejšie a predídete tak prípadnému zraneniu. Naopak, ak chodíte do práce autom a vonku nie ste až tak často, pokojne siahnite po čižmách s tenkou podrážkou aj tenkým telom. Sú ideálne pre tie z vás, ktoré potrebujú vyzerať elegantne. Krásne sa hodia k sukni aj šatám.

Najlepšie farby pre čižmy sú čierna, hnedá, tmavomodrá či bordová, no počas tejto sezóny sú veľmi trendy zimné čižmy v krémovej či bielej farbe. Stavte tiež na detaily v podobe kožušiny, ozdobných retiazok či praciek. Krásne zimné čižmy v rôznych prevedeniach nájdete aj v kamennom či internetovom obchode CCC. Môžete sa spoľahnúť na kvalitu prevedenia a výborné vlastnosti. Tieto čižmy vám pri správnej starostlivosti vydržia niekoľko sezón.

Dobrá rada na záver znie, že pri výbere zimných čižiem by ste si ich mali nielen vyskúšať, ale aj detailne prehliadnuť. Zamerajte sa na jednotlivé spoje a všímajte si, či nenatrafíte na medzeru medzi podrážkou a zvyšnou časťou topánky. Predtým, ako v čižmách vyrazíte do mokrých a chladných ulíc, si ich určite nezabudnite naipregnovať, aby ste podporili ich voduodpudivé vlastnosti.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Inzercia/PR článok