Záchranári počas volieb najčastejšie zasahovali pri kolapsoch, muža z Považskej Bystrice sa zachrániť nepodarilo


Foto: Záchranári počas volieb najčastejšie zasahovali pri kolapsoch, muža z Považskej Bystrice sa zachrániť nepodarilo Foto: Facebook/Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky zverejnilo v nedeľu 1. októbra zhrnutie výjazdov, ktoré prebehli počas trvania včerajších (30.september) parlamentných volieb. V súvislosti s voľbami evidovali do 18:00 hod. dvanásť výjazdov sanitiek. Záchranári boli vyslaní aj do volebnej miestnosti v Novom Meste nad Váhom.

Záchranári najčastejšie zasahovali pri kolapsoch a epileptických záchvatoch, ale aj pri pacientoch s úrazmi a hypertenziou. Boli však vyslaní aj k žene, ktorá sa dusila jedlom,“ ozrejmilo Operačné stredisko ZZS SR v príspevku na sociálnej sieti.

Na linku tiesňového volania záchrannej zdravotnej služby prijali aj žiadosť o pomoc z Považskej Bystrice, kam bola bezodkladne vyslaná ambulancia s lekárom, avšak 78-ročného muža sa napriek snahe záchranárov nepodarilo zachrániť.


Prečítajte si viac: