FOTO: Knižná novinka odhalí architektonické skvosty Považskej Bystrice, vydalo ju vlastivedné múzeum


FOTO: Knižná novinka odhalí architektonické skvosty Považskej Bystrice, vydalo ju vlastivedné múzeum
Galéria: 5 fotiek
Foto: tsk.sk

Prehľad o hodnotných budovách v centre Považskej Bystrice a v Považskom Podhradí ponúka nová odborná monografia s názvom Architektonické pamiatky a pamätihodnosti mesta Považská Bystrica – centrum a podhradie. Knihu vydalo Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici a jej autorom je Marek Turošík.

Táto knižná novinka najskôr predstavuje obe mestské časti z pohľadu urbanistického vývoja. Jej súčasťou sú tiež informácie o vybraných stavebných objektoch, ktoré sú doplnené súčasnými fotografiami aj dobovými snímkami.

Prezentované objekty boli zostavené na základe zoznamu nehnuteľných národných kultúrnych pamiatok Pamiatkového úradu Slovenskej republiky, schváleného Všeobecne záväzného nariadenia mesta Považská Bystrica o miestnych pamätihodnostiach a odborného výskumu architekta Mareka Turošíka,“ vysvetlila riaditeľka Vlastivedného múzea v Považskej Bystrici Petronela Rágulová na webstránke TSK.

Kniha bola predstavená 23. septembra v rámci podujatí Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Pre záujemcov je k dispozícii v priestoroch vlastivedného múzea. P. Rágulová doplnila, že okrem množstva fotografií nájdu čitatelia v publikácii aj vloženú prílohu s plánmi a pôdorysmi na ďalšie štúdium.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: