FOTO: V Považskej Bystrici sa dočkali. Svoje sály otvorila vynovená pôrodnica


FOTO: V Považskej Bystrici sa dočkali. Svoje sály  otvorila vynovená pôrodnica
Galéria: 8 fotiek
Foto: archív mesto Považská Bystrica

Vedenie považskobystrickej nemocnice dnes jasalo radosťou, rovnako ako aj vedenie mesta. „Dnes sme slávnostne otvorili priestory novozrekonštruovaných pôrodných sál Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici,“ prezradil považskobystrický primátor Karol Janas.


Ako prvý muž mesta ďalej uviedol, po novom v pôrodnici vznikli klimatizované boxy, moderná sekčná a novorodenecká časť. „Touto viac ako trojmiliónovou investíciou sa výrazne zlepší komfort budúcich mamičiek a celkové zázemie pre zdravotnícky personál. Momentálne vynovené oddelenie ešte čaká na dodanie antikorového nábytku, pričom prvé bábätká by tu mohli prísť na svet už o niekoľko týždňov,“ pokračoval K. Janas.

Považskobystrický primátor zároveň prezradil, že ho teší, že na rozdiel od iných nemocníc na Slovensku, kde sa činnosť ich oddelení utlmuje, je to v Považskej Bystrici úplne naopak, vo veľkom sa investuje a nemocnica v meste prechádza obrovským rozvojom.Samotná nemocnica na svojich stránkach uviedla, že dnešný deň patril ich Gynekologicko- pôrodníckemu oddeleniu. „Za účasti predsedu poslancov a zamestnancov Trenčianskeho samosprávneho kraja, projektanta, zhotoviteľa stavby a vedenia Nemocnice s Poliklinikou Považská Bystrica sme dnes slávnostne prestrihli pásku na zrekonštruovanom Gynekologicko- pôrodníckom oddelení,“ doplnila nemocnica.

Uvedené pôrodné sály boli podľa vyjadrenia nemocnice komplexne zrekonštruované, vrátane tepelnej a elektrickej siete, inštalácie novej vzduchotechniky a klimatizácie, s kompletným novým zariadením. „Celková investícia presiahla 3,1 milióna eur z rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja,“ uviedla považskobystrická nemocnica na záver.
Prečítajte si viac: