Gymnázium v Považskej Bystrici bude niesť meno Dominika Tatarku


Foto: Gymnázium v Považskej Bystrici bude niesť meno Dominika Tatarku Foto: tsk.sk

Krajská rada pre odborné vzdelávanie a prípravu na svojom 37. zasadnutí posudzovala štyri návrhy na zmenu v sieti škôl a školských zariadení v Trenčianskej župe. Členovia rady schválili tri z nich, medzi nimi aj žiadosť o premenovanie považskobystrického gymnázia. 

Škola tak môže od budúceho školského roka hrdo poniesť meno Gymnázium Dominika Tatarku. „Súhlas na zmenu názvu dostala aj prievidzská Stredná odborná škola so sídlom na ulici Vansovej v Prievidzi, od budúceho školského roka sa bude môcť zmeniť na Strednú odbornú školu polytechnickú,“ informuje oficiálny web trenčianskej krajskej samosprávy. 

Na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Novom Meste nad Váhom pribudne nový učebný odbor autoopravár – elektrikár. Jeho zavedenie je reakciou na neustále zavádzanie moderných technológií v automobilovom priemysle. Absolventi novovzniknutého študijného odboru by mali rozumieť elektrickým automobilom či hybridným vozidlám. 

Členovia odbornej rady pre vzdelávanie neodsúhlasili žiadosť o zriadenie novej súkromnej Strednej odbornej školy Pronea Academy v Prievidzi. Tá sa o získanie akreditácie pokúsila už opakovane. 


Prečítajte si viac: