FOTO: Takto to vyzeralo na spoločnom taktickom cvičení profesionálnych a dobrovoľných hasičov


FOTO: Takto to vyzeralo na spoločnom taktickom cvičení profesionálnych a dobrovoľných hasičov
Galéria: 12 fotiek
Foto: Milan Dermek

Internát strednej odbornej školy v obci Lednické Rovné sa stal miestom spoločného taktického cvičenia profesionálnych ako aj dobrovoľných hasičov. „16. septembra vykonali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru z Považskej Bystrice v spolupráci s členmi viacerých Dobrovoľných hasičských zborov obcí v Trenčianskom kraji spoločné taktické cvičenie, ktoré bolo zamerané na likvidáciu požiaru v budove s väčším počtom osôb,“ upresnil Marián Petrík z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne.

Ako M. Petrík ďalej uviedol, počas simulovanej udalosti si hasiči precvičili nasadenie a vzájomnú súčinnosť zasahujúcich príslušníkov, diaľkovú a kyvadlovú dopravy vody na hasenie požiaru ako aj prieskum a prehľadávanie zadymených priestorov pomocou termovíznej kamery. Okrem toho sa pri výkone hasebných prácach zamerali na zamedzenie rozvoja šírenia sa a následnú likvidáciu požiaru v ubytovacom zariadení, hasenie z vonkajšej strany objektu spojené s ochladzovaním okolitých budov ako aj vyhľadávanie uviaznutých, zranených osôb a záchranu a evakuáciu osôb po vnútorných zásahových cestách pomocou výškovej techniky, s následným poskytnutím predlekárskej prvej pomoci.

„Taktického cvičenia sa zúčastnilo pätnásť príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z Považskej Bystrice, Púchova a Trenčína, ktorým asistovalo viac ako sto členov dobrovoľných hasičských zborov z obcí: Púchov, Lednické Rovne, Zubák, Pruské, Lednica, Horenická Hôrka, Košeca, Mikušovce, Trenčianska Teplá, Kvašov, Dolná Breznica, Horovce, Streženice, Horná Breznica, Soblahov, Horná Súča, Horná Mariková, Valaská Belá, Lúky, Lysá pod Makytou, Pružina, Brvnište, Klatová, Veľké Uherce, Bohunice, Pobedim, Kanianka, Čereňany a Nemšová,“ uzavrel M. Petrík s tým, že počas cvičenia bolo nasadených viac ako tridsať kusov zásahovej techniky.Prečítajte si viac: