FOTO: Pozrite sa, ako cez letné prázdniny zmodernizovali školy a škôlky v Púchove


FOTO: Pozrite sa, ako cez letné prázdniny zmodernizovali školy a škôlky v Púchove
Galéria: 49 fotiek
Foto: Facebook/Mesto Púchov - oficiálna stránka

Počas letných prázdnin sa v materských a základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Púchov uskutočnili viaceré úpravy, opravy či rekonštrukcie tak, aby s príchodom nového školského roka nastúpili deti a žiaci do vynoveného prostredia. 

Materská škola Mládežnícka

V materskej škole na Mládežníckej ulici prebehla výmena termohlavíc na radiátoroch, výmena ventilov či obnova kanalizačných potrubí a rozvodov.

Celková suma rekonštrukcie sa vyšplhala na 32 500 eur z finančných prostriedkov poskytnutých z rezervy školstva. Z rozpočtu škôlky bolo zrealizované predné ihrisko a úpravou prešlo aj vnútorné átrium.

Základná škola Mládežnícka

Školská jedáleň na ZŠ Mládežníckej si prešla výmenou vzduchotechniky, na riešení havarijného stavu potrubia sa postupne pracuje, zrealizované sú 2 z 3 etáp.

V prvej etape sa išlo o vystupujúcu podlahu v jedálni, v druhej etape sa vymenilo potrubie v átriu a v tretej etape sa vymení potrubie medzi dvoma vstupmi do školy.

Zároveň došlo k oprave dvoch interiérových schodíšť, zavedený bol kamerový systém v prízemných častiach školy a modernizáciou prešiel aj vestibul, kde nájdete po novom aj ocenenia, ktorými sa škola môže pochváliť,“ doplnilo mesto v príspevku na sociálnej sieti.

Foto: Facebook/Mesto Púchov - oficiálna stránka

Materská škola Lienka

V priestoroch Lienky najnovšie došlo k rekonštrukcii zadných chodbových priestorov školskej jedálne (znížené stropy, nové osvetlenie, nové dvere a podlaha), ktoré boli od začiatku fungovania škôlky v pôvodnom stave.

Materská škola Požiarna 1291

Výdajná kuchynka materskej školy, ktorá patrí k prvej triede si prešla kompletnou rekonštrukciou. Boli tam vymenené rozvody, kuchynská linka a zakúpila sa aj umývačka riadu. Opravila sa tiež prístupová chodba pred telocvičňou. Financovanie projektu bolo zabezpečené prostredníctvom vlastných príjmov a rezervy školstva.


Materská škola Nosice

Táto materská škola si prešla opravou podláh vonkajších hracích prvkov (vláčik, loďka a hasičské auto), pribudol aj nový vonkajší altánok. Zakúpený bol tiež nový interaktívny displej, ktorý deti využijú na kreslenie.


Základná škola Slovanská

Prerobené boli toalety pri školskej jedálni, ktoré boli v pôvodnom stave od otvorenia školy. Navyše bolo vo všetkých pavilónoch doplnené internetové pripojenie, vymaľovali sa nosné stĺpy v exteriéri, steny v chemickej a tabletovej učebni a v školskej jedálni.

Nový náter získalo aj schodiskové zábradlie. V školskej jedálni a kuchyni došlo k výmene osvetlenia. Rekonštrukcia sa vyšplhala do výšky takmer 41-tisíc eur.

Základná škola Gorazdova

V Základnej škole na Gorazdovej pribudlo nové zariadenie do učebne chémie, opravené boli toalety, vymaľovali sa herne Školského klubu detí a triedy prvých a piatych ročníkov. Nové vybavenie majú aj kabinety pre výchovného poradcu a asistentov.

Základná škola Komenského

Pre žiakov oboch stupňov pribudli oddychové zóny, ktoré slúžia nielen na relax, ale aj výučbu v otvorenom prostredí. Zároveň sa v jednej z oddychových zón nachádza aj menšie pódium, slúžiace na recitačné súťaže.

Z pôvodnej školskej knižnice bola zrealizovaná nová zborovňa, ktorá sústredí všetkých vyučujúcich v otvorenom priestore, doplnená je tiež o technické zázemie a oddychovú zónu určenú pre pedagógov.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: