O údržbu diaľnice sa budú starať nové stroje, Národná diaľničná spoločnosť kúpila 7 nových sypačov


Foto: O údržbu diaľnice sa budú starať nové stroje, Národná diaľničná spoločnosť kúpila 7 nových sypačov Foto: Národná diaľničná spoločnosť

Národná diaľničná spoločnosť informovala, že na údržbu ciest zakúpila nové stroje. O zjazdnosť ciest v zimnom období sa tak bude starať aj 7 nových sypačov. 

„Päť z nich využijeme na zabezpečenie zimnej údržby na novovybudovaných úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest a zvyšné dva sa postarajú o zimnú údržbu obchvatu Bánoviec nad Bebravou a úseku Dubná Skala - Turany.
Dva nové stroje, ktoré sa budú starať o údržbu na úseku R2 Zvolen, východ - Pstruša ďalšie dva zas na kysuckom úseku D3 - Svrčinovec - Skalité a jeden na úseku D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno. Nové sypače pribudnú aj na strediskách v Trenčíne a Martine,“
 informovala spoločnosť. 

Štyri sypače už na cestách pracujú. Piaty dodajú koncom roka a zvyšné dva v januári.

Vozidlá majú podvozok 6x6 s komunálnou hydraulikou na pohon pracovných nadstavieb, segmentovú čelnú snehovú radlicu (4 a 5m), bočnú snehovú radlicu so šírkou 4,5 m (na 1 ks sypača), nadstavbu sypača o objeme 8 m³ vybavenú soľankovými nádržami v objeme 2 500 l. Šírka aplikácie posypových materiálov je od 2 do 9 m.

Autá tiež majú vo výbave automatickú aplikáciu posypových materiálov v rozsahu 5-45 g/m² a sklápaciu korbu umožňujúca trojstranné sklápanie.

„Zimnú údržbu diaľnic a rýchlostných ciest zabezpečuje 16 stredísk, 174 ks univerzálnych posýpačov, 26 ks samostatných vozidiel s pluhmi resp. radlicou 20 ks snehových fréz,“ dodáva Národná diaľničná spoločnosť. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Národná diaľničná spoločnosť