Nedajte sa napáliť! Bytové družstvo v Trenčíne upozorňuje na nekalé praktiky podvodníkov


Foto: Nedajte sa napáliť! Bytové družstvo v Trenčíne upozorňuje na nekalé praktiky podvodníkov Foto: Stavebné bytové družstvo Trenčín


Stavebné bytové družstvo Trenčín v príspevku na sociálnej sieti upozornilo vlastníkov bytov na zvýšenú aktivitu podvodníkov v ostatných dňoch. „Upozorňujeme, že po bytových domoch sa pohybuje človek, ktorý sa vydáva za zamestnanca Stavebného bytového družstva Trenčín. Vykonáva „akože“ obhliadku bytu a následne za túto obhliadku požaduje finančné vyplatenie,“ ozrejmilo bytové družstvo.

Ako ďalej Stavebné bytové družstvo Trenčín upozorňuje, vždy keď ako správca vykonáva akúkoľvek činnosť na bytovom dome, informuje zástupcu vlastníkov bytov. „Nikdy nežiadame vyplatiť práce, alebo inú činnosť v hotovosti priamo na mieste,“ zdôrazňuje bytové družstvo s tým, že v prípade, ak by ste by ste prišli do kontaktu s takýmto človekom, je dôležité si overiť jeho totožnosť u zástupcu vlastníkov bytov, prípadne u správcu.

„V prípade, že bude žiadať vyplatenie priamo na mieste, volajte políciu,“ vyzýva bytové družstvo na záver. Prípadom sa zaoberajú trenčianski policajti a po podozrivej osobe pátrajú.

Prečítajte si viac: