Nápady na usporiadanie postelí v detskej izbe


Foto: Nápady na usporiadanie postelí v detskej izbe Foto: freepik.com

Zariaďovanie detskej izby je pre rodičov občas tvrdý oriešok. Musia sa popasovať s tým, aby bola miestnosť funkčná a zároveň sa páčila dieťaťu. Výzva je o čosi väčšia, keď máte menší byt alebo viac detí. V takýchto prípadoch iste oceníte nápady na usporiadanie postelí v detskej izbe.

Postele dokážu v detskej izbe ušetriť miesto

Dobrý nápad alebo výber dobrého nábytku do detskej izby pomôžu šetriť miesto. Keď sa povie detská posteľ, väčšina rodičov si predstaví klasickú drevenú posteľ na nožičkách. Práve drevo je najviac obľúbeným materiálom na výrobu postelí. Drevo vytvára príjemnú atmosféru, pekne vyzerá, je masívne, odolné a pevné. Avšak posteľ na nožičkách nie je vaša jediná možnosť.

Vyvýšené postele

Priestor v detskej izbe ušetria vyvýšené postele, ktoré bývajú určené pre jedno alebo dve deti. Presne takýto nábytok je do malých priestorov ako ušitý na mieru. Vyvýšené postele nájdete v rozmanitom farebnom prevedení, čo umožní ich zakomponovanie do zvyšku zariadenia izby. Tvar domčeka postele je pre deti veľmi atraktívny. Výhodou vyvýšenej postele pre jedno dieťa, či už v tvare domčeka, alebo hranatom prevedení je to, že pod posteľ môžete postaviť iné kúsky nábytku.

Výsuvné postele

Ďalšou možnosťou do malých bytov a pre rodiny s viacerými deťmi je kúpa výsuvnej postele. Ide o posteľ so zásuvkou, ktorá neslúži na odkladanie vecí, ale ako ďalšie lôžko. Výsuvná posteľ sa vyrába dokonca pre tri deti. Niektoré modely majú v spodnej časti zabudované odkladacie boxy.

Menšie postele

Poslednou možnosťou je kúpiť posteľ menších rozmerov. Podľa odborníkov stačí pre deti v predškolskom veku posteľ s dĺžkou do 140 cm. Menej robustné detské postele v kontajnerovom tvare dávajú v izbe možnosť umiestnenia iných nábytkových zostáv.

Postele do detskej izby – na čo si dať pozor

Na záver vám prinášame zopár rád, čo sa detailov a bezpečností postelí do detskej izby týka. Pre menšie deti vždy kúpte posteľ, ktorá má všetky hrany oblé. Oblé hrany sú bezpečné a príjemný oblý dizajn si deti zamilujú na prvý pohľad. Okrem oblých hrán zvyšuje bezpečnosť aj zábrana resp. bočnica postele. Táto praktická časť lôžka slúži ako ochrana proti vypadnutiu dieťaťa z postele, keď sa v noci vrtí.

Pred kúpou detskej postele si overte možnosť dokúpenia kompatibilného matraca a to či má posteľ rošt. Keď chcete, aby v izbe nábytok ladil, kupujte vybavenie od jedného predajcu a z jednej líniovej rady. K posteli zvoľte aj vhodné doplnky ako sú prehozy alebo deky, vankúšiky a koberčeky k posteli.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Inzercia/PR článok