Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu odohrá záverečný koncert Hudobného leta


Foto: Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu odohrá záverečný koncert Hudobného leta

Záverečný koncert Hudobného leta bude patriť Detskému a dievčenskému speváckemu zboru Slovenského rozhlasu pod vedením dirigenta Adriana Kokoša. Príďte podporiť mladé hudobné talenty a oslávte spolu s nimi 70. jubileum speváckeho zboru.

Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu je na scéne už od roku 1953. Za ten čas vychoval množstvo popredných umelcov a pravidelne sa zúčastňuje na významných medzinárodných súťažiach či festivaloch. Pri rozvoji slovenského zborového spevu zohral významnú rolu a dodnes má dôležitú úlohu v oblasti budovania kultúrneho povedomia a zachovávania tradícií.

„So začiatkom školského roka sme sa rozhodli pripraviť špeciálnu zľavu pre detských divákov. Na voľné sedenie je teraz možnosť zobrať deti do 15 rokov v sprievode dospelého úplne ZADARMO,“ hovorí director managerka festivalu Zuzana Danechová. V Kursalone Trenčianske Teplice sa tak stretne detský spevácky zbor s početnejším detským publikom.

Mladí speváci pravidelne účinkujú v rôznych televíznych programoch RTVS, na konte majú viac ako 500 rozhlasových nahrávok a cyklov pre rozhlasové vysielanie. Toto významnú hudobné teleso je inšpiráciou pre vznik mnohých diel slovenských autorov a podstatne prispieva k obohateniu repertoáru detských zborových telies na celom území Slovenska.

Zbor vedie Adrian Kokoš, ktorý je uznávaným interpretom a propagátorom slovenskej vokálno-inštrumentálnej hudby. Nahral viacero hudobných titulov, ktoré vydali vydavateľstvá Slovak Radio Records, Universal Music a pravidelne sa podieľa na umeleckých programoch pre Rozhlas a televíziu Slovenska a Českú televíziu.

Lístky na podujatie je možné zakúpiť v sieti ticketportal: www.ticketportal.sk/event/Detsky-a-dievcensky-spevacky-zbor-Slovenskeho-rozhlasu-Program-pri-prilezitosti-70vyrocia-zboru

Miesto: Kursalon, Trenčianske Teplice
Dátum: 10.09.2023 - 19:00


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Inzercia/PR článok