Chcel splatiť svoje hráčske dlhy - 25-ročný Peter je obvinený z lúpeže, hrozí mu 12 rokov väzenia


Foto: Chcel splatiť svoje hráčske dlhy - 25-ročný Peter je obvinený z lúpeže,  hrozí mu 12 rokov väzenia
Galéria: 8 fotiek
Foto: KR PZ Trenčín

Mladý muž vošiel do herne a šálom si zahaľoval tvár. Na rukách mal rukavice. Pohyboval sa v blízkosti hracieho automatu a po chvíli prišiel ku krupiérke a žiadal vyplatiť výhru. Keď sa mu chystala vyplatiť 400 eur, z mikiny vytiahol plynovú pištoľ a žiadal, aby mu dala všetky peniaze. Krupiérka mu zo strachu o svoj život peniaze dala. Mladík zamestnankyni zobral mobil, zavrel ju na WC a zakázal jej volať políciu. 

Do 24-hodín však polícia vypátrala podozrivého - len 25-ročného Petra z okresu Bánovce nad Bebravou, u ktorého našla aj zbraň použitú pri lúpeži. 

„Po predchádzajúcom súhlase prokurátora ho policajti zadržali a našli u neho aj zbraň, ktorú pri lúpeži použil,“ informuje Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne. 

Obvinený Peter má však na svedomí aj ďalší trestný čin. 

„Policajná vyšetrovateľka Odboru kriminálnej polície z Trenčína ho obvinila zo zločinu krádeže a prečinu neoprávnené vyrobenie a používanie platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty,“ dodáva hovorkyňa. 

Minulý mesiac, presne 11. novembra, sa mal obvinený Peter vlámať do kancelárie firmy v Trenčíne, kde pracoval. Vytrhol dvere na skrini a ukradol kovovú pokladničku. v ktorej  sa nachádzala finančná hotovosť, 71 stravných lístkov, parkovacie karty na letisko Schwechat v hodnote 315 eur a 3 platobné karty, na ktorých boli aj PIN-kódy. Po krádeži mal urobiť viacero výberov z cudzích kariet.  Krádežou a výberom peňazí spôsobil majiteľovi firmy škodu vo výške 10 335 eur. 

Mladík si krádežami plánoval vyrovnať dlhy, ktoré má kvôli závislosti na hracích automatoch. 

„O jeho závislosti nik z blízkych nevedel a peniazmi z lúpeže v Bánovciach n. Bebravou a krádeže chcel pokryť svoje dlhy. Aj napriek tomu, že svojho konania ľutoval mu hrozí niekoľkoročný trest odňatia slobody. Vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného. Sudca Okresného súdu v Bánovciach nad Bebravou rozhodol, že Peter bude stíhaný väzobne. Obvinený sa už v minulosti dopustil majetkovej trestnej činnosti a bola aj niekoľko krát súdne trestaný. Za uvedené skutky môže stráviť vo väzení sedem až dvanásť rokov,“ vysvetľuje Elena Antalová. Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trenčín