„Soškársky päťboj“ sa konal už po tretí raz, pozrite si kto vyhral prvé miesta v Trenčianskom kraji


Foto: „Soškársky päťboj“ sa konal už po tretí raz, pozrite si kto vyhral prvé miesta v Trenčianskom kraji
Galéria: 6 fotiek
Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Na Strednej odbornej škole v Dubnici nad Váhom sa už tretíkrát uskutočnila súťaž „Soškársky päťboj“. Žiaci dvanástich základných škôl z Trenčianskeho kraja si zmerali sily v zaujímavých technických disciplínach, medzi ktorými bolo napríklad programovanie NXT robota či bluetooth rally. 

Prvé miesto napokon získali žiaci ZŠ a MŠ Pod hájom z Dubnice nad Váhom. Celkovo získali až 77 bodov. Len o jeden bod menej nazbierali žiaci ZŠ Kubranská Trenčín. Tretie miesto obsadila SOŠ Považská Bystrica Stred, ktorej do prvenstva chýbali len dva body.

O organizáciu „Soškárskeho päťboja“ okrem SOŠ Dubnica nad Váhom postaralo aj Krajské centrum voľného času v Trenčíne, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja.

„TSK oceňuje aktivity spojené s podporou odborného vzdelávania a zvyšovania záujmu žiakov základných škôl o odborné vzdelanie. V rámci podpory polytechnického vyučovania odovzdal TSK notebooky, programovateľné stavebnice a iné potrebné pomôcky 147 školám v kraji,“ uvádza kraj na svojej internetovej stránke. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj