Športové gymnázium v Trenčíne sa v júli 2018 dočká novej telocvične, stavebné práce sú v plnom prúde


Foto: Športové gymnázium v Trenčíne sa v júli 2018 dočká novej telocvične, stavebné práce sú v plnom prúde
Galéria: 3 fotky
Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Telocvičňa s parametrami športovej haly, ktorej výstavbu financuje Trenčiansky samosprávny kraj, už hmatateľne rastie v Zámostí v Trenčíne. Primárne bude slúžiť pre potreby Športového gymnázia, no dostupná by mala byť aj pre stredoškolákov z okolitých škôl či verejnosť.  

Od položenia základného kameňa novej školskej telocvične uplynuli dva mesiace a stavebné práce sú v plnom prúde. „Pracovníci nasadili nevídané tempo prác. Stavba nám rastie pred očami a každý deň vidíme z budúcej telocvične viac a viac. Pokiaľ to bude takto pokračovať, budeme ju mať hotovú ešte pred termínom,“ uviedol riaditeľ Športového gymnázia v Trenčíne Jozef Pšenka na margo telocvične, ktorá okrem športovej plochy ponúkne aj bežecký tunel a sociálne zázemie pre žiakov i pedagógov.

Zatiaľ je vybudovaný nový chodník, telekomunikačné káble, verejná kanalizácia a prípojky na vodu a plyn.Na prebiehajúcej stavbe sa po výkopových prácach a základoch aktuálne realizuje montáž oceľovej konštrukcie, budovanie vsakovacích šácht pre dažďovú kanalizáciu a montáž uzemňovacích tvárnic. 

Stavebné práce sa oficiálne začali v septembri tohto roku a plánované ukončenie výstavby pripadá na júl 2018. Po 35 rokoch bez telocvične sa tak vytvoria nové športové príležitosti predovšetkým pre študentov. Výstavbu športoviska financuje zo svojho rozpočtu Trenčiansky samosprávny kraj. Celková investícia predstavuje sumu 2,4 milióna eur. 

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj