FOTO: Púchovskí hasiči museli zasahovať na poli, kde horelo niekoľko balíkov slamy


FOTO: Púchovskí hasiči museli zasahovať na poli, kde horelo niekoľko balíkov slamy
Galéria: 4 fotky
Foto: Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne

V okrese Púchov bol včera 5. júla krátko pred jedenástou hodinou predpoludním ohlásený požiar slamy na poli v obci Lednické Rovne. Na mieste zasahovali štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Púchova s dvomi cisternovými vozidlami. Hasiči po príchode zistili, že ide o požiar slamy na riadkoch a slamených balíkov po žatve.

Na mieste udalosti sa nachádzal majiteľ poľa a členovia dobrovoľného hasičského zboru obce Lednické Rovne, ktorí sa pokúšali požiar uhasiť. Situáciu na mieste komplikoval vietor,“ uvádza hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík.

Profesionálni hasiči v spolupráci s členmi miestneho dobrovoľného hasičského zboru nasadili po obvode požiariska štyri hasebné prúdy. Po následnej lokalizácii požiaru boli hasebné práce sústredené na hasenie balíkov slamy vo vnútri požiariska.

Majiteľ poľa zabezpečil na rozhrabávanie tlejúcej slamy pracovný stroj, vďaka čomu boli zasiahnuté balíky na mieste úspešne dohasené. Krátko po dvanástej hodine bol požiar zlikvidovaný a hasiči informujú, že počas tejto udalosti sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru je však naďalej v štádiu zisťovania.
Prečítajte si viac: