FOTO: Týždeň paralympijského športu ukončili v Trenčianskom kraji župnou paralympiádou


FOTO: Týždeň paralympijského športu ukončili v Trenčianskom kraji župnou paralympiádou
Galéria: 4 fotky
Foto: Facebook/Trenčiansky samosprávny kraj

V okresnom meste Partizánske sa v stredu 28. júna konalo športové podujatie venované paralympijským športovcom. Ku každoročnému Dňu Radovana Kaufmana, známeho paralympionika z Partizánskeho, pribudla tento rok aj Trenčianska župná paralympiáda. Obidve podujatia boli venované myšlienke zapojiť zdravotne znevýhodnené deti a mládež do športovania.

V paralympizme máme veľa športovcov, ktorí prišli do hnutia práve kvôli úrazom. Sú to nerozvážne skoky do vody, pády z bicyklov, pády pri adrenalínových športoch, ale aj zranenia pri dopravných nehodách,“ zdôraznil predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš na oficiálnej webstránke Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Celý týždeň od štvrtku 22. júna do 29. júna bol venovaný paralympijskému športu a niesol sa v duchu osvety a prevencie, ktorá je aktuálna v súvislosti s blížiacou sa dovolenkovou sezónou. V rámci Trenčianskeho kraja sa organizovali besedy v troch mestách – Považská Bystrica, Trenčín a Prievidza.

Radovan Kaufman je jeden z najznámejších paralympionikov, pochádza z nášho mesta a sme prvé mesto na Slovensku, ktoré má premenovanú základnú školu po osobnosti paralympijského športu so silným odkazom,“ dopĺňa primátor mesta Partizánske a podpredseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jozef Božik.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu