FOTO: Urgentný príjem bojnickej nemocnice bol nominovaný na fenomén architektúry


FOTO: Urgentný príjem bojnickej nemocnice bol nominovaný na fenomén architektúry
Galéria: 4 fotky
Foto: Facebook/Trenčiansky samosprávny kraj

Slovenská komora architektov zverejnila v pondelok 26. júna nominácie na Ceny za architektúru 2023 (CE ZA AR). Medzi 21 najlepšími architektonickými dielami 22. ročníka je aj moderná budova urgentného príjmu bojnickej nemocnice, ktorá získala nomináciu v kategórii fenomény architektúry.

Do ocenenia bolo prihlásených 95 diel zrealizovaných podľa návrhu slovenských architektov a architektiek. Novostavbu pavilónu urgentného príjmu so sídlom v Bojniciach spustila do prevádzky Nemocnica s poliklinikou (NsP) Prievidza ešte v priebehu minulého roka 2022.

Pavilón je logicky umiestnený v rámci areálu nemocnice s výborným prístupom pre pacientov aj rýchlu zdravotnú pomoc. Autori zvládli aj úlohu zakomponovať náročné technické zabezpečenie objektu do jeho siluety,“ oceňuje medzinárodná porota budovu urgentného príjmu na oficiálnej webstránke Slovenskej komory architektov.

V rámci Trenčianskeho kraja bol do súťaže nominovaný aj urbanistický koncept hudobného festivalu Grape (2022) v Trenčíne, a to v kategórii exteriér. Prostredníctvom tejto ceny chcú organizátori vyzdvihnúť to najkvalitnejšie zo súčasnej slovenskej architektúry. Oficiálne slávnostné odovzdávanie cien CE ZA AR sa uskutoční 5. októbra v Starej tržnici v Bratislave aj v priamom prenose.
Prečítajte si viac: