Vyťaženú prievidzskú ulicu v týchto dňoch opravujú, vodiči by mali rátať s obmedzeniami


Foto: Vyťaženú prievidzskú ulicu v týchto dňoch opravujú, vodiči by mali rátať s obmedzeniami Foto: Ilustračné foto/pixabay.com

Mesto Prievidza oznamuje motoristom, že od utorka 20. júna začne oprava komunikácie III/1774 na frekventovanej ulici Bojnická cesta, ktorá funguje ako spojnica medzi mestami Prievidza a Bojnice. Na dnešný deň rekonštrukcie je naplánované odfrézovanie nerovností, ktoré prebieha už od ranných hodín a potrvá približne do 18:00 hod.

V nasledujúcich dňoch, v stredu 21. júna a vo štvrtok 22. júna, dôjde k povrchovej úprave cesty, a to k pokladaniu mikrokoberca. Cestári budú počas nasledujúcich dvoch dní pracovať na úseku od železničného prejazdu po prevádzku Orva Color.

Mesto Prievidza zverejnilo v príspevku na sociálnej sieti informáciu, že pre motorové vozidlá bude vždy prejazdný iba jeden jazdný pruh s regulovanou dopravou. Práce budú pokračovať aj v piatok 23. júna v úseku od okružnej križovatky na ulici Andreja Hlinku až po železničné priecestie.

Obchádzka je možná po miestnej komunikácii popri rieke Handlovke – popod železničné mosty alebo cez sídlisko Zapotôčky,“ informovala Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Súčasne žiada vodičov a cestujúcu verejnosť, aby rešpektovali dopravné obmedzenia. Ukončenie rekonštrukcie na Bojnickej ceste však závisí od priebehu samotnej práce.Prečítajte si viac: