Mesto Prievidza opravuje a buduje ďalšie chodníky, rátajte s dočasnými obmedzeniami


Foto: Mesto Prievidza opravuje a buduje ďalšie chodníky, rátajte s dočasnými obmedzeniami Foto: Facebook/Mesto Prievidza:Radovan Huba

V Prievidzi sa pripravuje ďalšie kolo prác na rekonštrukcii chodníkov. V termíne od 19. júna 2023 je plánovaný začiatok demolačných prác na časti chodníka Ulica M. Falešníka. Stavebné práce budú trvať do 16. júla. Ich súčasťou bude odstránenie krytov, rekonštrukcia obrubníkov, oprava poškodených podkladových vrstiev a aj nový povrch z betónovej dlažby. 

Nakoľko sa bude jednať o uzávierku chodníka a obmedzenie šírky jazdného pruhu na ceste, žiadame vodičov a ostatných účastníkov cestnej premávky, ako aj chodcov o dodržiavanie obmedzení vyplývajúcich z povahy prác a rešpektovanie zmeny organizácie dopravy v zmysle prenosného dopravného značenia,“ doplnila vedúca odboru výstavby Andrea Nikmonová.

Obmedzenia z dôvodu stavebných prác čakajú toto leto aj mestskú časť Prievidze Píly, kde bude na Ulici A. Rudnaya vybudovaný spojovací chodník z betónovej dlažby. Na základe výsledku verejného obstarávania mesto Prievidza podpísalo v tomto týždni zmluvu na realizáciu tejto stavby so spoločnosťou Lemas spol. s r.o. 

Predpokladaný začiatok prác na chodníku v mestskej časti Píly je v druhej polovici júla a celková cena diela je stanovená na 7 583,40 eur.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu