Altánok, história, či arteterapia? Prezentácia projektov, ktoré môžu získať financie, sa koná v Dubnici nad Váhom


Foto: Altánok, história, či arteterapia? Prezentácia projektov, ktoré môžu získať financie, sa koná v Dubnici nad Váhom Foto: dubnica.eu

Obyvatelia Dubnice nad Váhom môžu hlasovať o tom, ktoré projekty mesto podporí finančným príspevkom v celkovej sume 20-tisíc eur. Do tretieho ročníka participatívneho rozpočtovania sa so svojimi komunitne prospešnými nápadmi prihlásilo osem záujemcov.

Súťažné nápady budú verejne prezentované dnes 6. júna 2023 v prezentačnej miestnosti Domu kultúry v Dubnici nad Váhom o 17:00 hod, ako uvádza informačný server mesta. Pri tejto príležitosti sa môžu občania bližšie zoznámiť s jednotlivými adeptami na finančnú podporu.

Medzi ôsmimi prihlásenými nápadmi je napríklad náučný chodník v blízkosti základnej školy, nákup kotercov pre miestny útulok, ale aj projekty zamerané na priblíženie histórie, ako napríklad revitalizácia židovskej kultúry či sprístupnenie historických artefaktov zo života obyvateľov.

O finančný príspevok sa uchádzajú aj projekty na zdigitalizovanie VHS záznamov kultúrnych podujatí mesta, revitalizácia altánku v mestskej časti Prejta, arteterapia pre seniorov a vytvorenie športoviska pre deti a mládež od veku 10 rokov.

Obyvatelia Dubnice nad Váhom budú môcť podporiť svojho favorita, a to prostredníctvom hlasovacieho hárku priloženého v májovom čísle Dubnických novín, alebo formou online hlasovania. Samotné hlasovanie bude prebiehať v dňoch od 12. do 25. júna 2023.

Hlasovať môže každý obyvateľ mesta nad 15 rokov. Hlas môže udeliť presne trom projektom podľa vlastného výberu, pričom hlasovať môže len raz,“ upresňuje Júlia Bartáková na informačnom serveri Dubnice nad Váhom. Vyhlásenie výsledkov hlasovania prebehne 30. júna 2023, pričom finančnú podporu môžu získať až štyri projekty. Ich následná realizácia by mala prebiehať od júla do konca tohto roka. 

Miesto: -
Dátum: 06.06.2023 - 17:00


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu