Počasie potrápilo niekoľko obcí na Považí aj v utorok. Hasiči mali plné ruky práce


Foto: Počasie potrápilo niekoľko obcí na Považí aj v utorok. Hasiči mali plné ruky práce
Galéria: 12 fotiek
Foto: archív DHZ a DHZO Moravské Lieskové

Okolie Nového Mesta nad Váhom sužovali v utorok popoludní husté lejaky. Do obce Bzince pod Javorinou boli vyslaní dobrovoľní hasiči z neďalekého Moravského Lieskového na pomoc miestnym obyvateľom. „Krátko po 16:30 hodine bola naša jednotka vyslaná do obce Bzince pod Javorinou kde bolo vplyvom výdatného dažďa zaplavených niekoľko dvorov a cestné komunikácie. Na mieste udalosti sme pomohli s vyčistením kanalizačných vpustí,“ upresnili dobrovoľní hasiči na svojich stránkach.

V rovnakom čase zasiahla výdatná búrka aj obec Lubina. „Búrka spôsobila našim spoluobčanom nemalé starosti a komplikácie,“ informovali členovia Dobrovoľného zboru z Miškech Dedinky na svojich stránkach s tým, že prvé volanie s požiadavkou o pomoc od starostu prišlo už o 16:45 hodine. O niekoľko minút neskôr už dobrovoľní hasiči pomáhali pri odstraňovaní škôd, ktoré búrka napáchala.


Ako informoval Hasičský a záchranný zbor na svojich stránkach, utorková búrka, ktorá zasiahla územie Slovenska spôsobila nárast výjazdov hasičov. „Príslušníci HaZZ zasahovali v súvislosti s odstraňovaním následkov nepriaznivého počasia celkom 95-krát. Najvážnejšia situácia bola v Trnavskom kraji, kde hasiči zasahovali 31-krát a v Bratislavskom kraji, kde bola ich pomoc potrebná 20-krát. V Nitrianskom kraji boli hasiči privolaní k 16 udalostiam a v Žilinskom kraji zasahovali 10-krát,“ doplnili hasiči.

Hasičský a záchranný zbor ďalej doplnil, že hasiči pomáhali najmä pri odstraňovaní popadaných stromov z cestných komunikácií, chodníkov a striech, a tiež odčerpávali vodu zo zatopených pivníc a ulíc.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu