Mesto Púchov ukončilo rozsiahlu modernizáciu parkovacích automatov na svojom území. Celkovo bolo nainštalovaných 11 nových zariadení, ktoré nahradili pôvodné, technicky zastarané automaty. Nové prístroje ponúkajú prehľadnejšie ovládanie, rýchlejšiu platbu a ekologickejšiu prevádzku.
„Nové automaty sú navrhnuté tak, aby ich používanie bolo čo najintuitívnejšie. Automaty disponujú lepšou technológiou, sú úspornejšie a šetrné k životnému prostrediu,“ priblížila radnica na webovej stránke.
Okrem platby priamo v automate môžu vodiči využiť aj ďalšie formy úhrady – SMS parkovanie, mobilnú aplikáciu EasyPark alebo webovú aplikáciu DataMesta.
Cena parkovania je naďalej 1,00 € za 60 minút. Parkovanie je spoplatnené:
Súčasťou modernizácie bolo aj osadenie nových informačných tabúľ. Tie vodičom poskytujú prehľad o možnostiach úhrady a orientáciu pri krátkodobom parkovaní. Mesto verí, že nová technológia zjednoduší proces parkovania a prispeje k pohodlnejšiemu a prehľadnejšiemu systému pre všetkých vodičov.